Ortodoncja

Profesjonalna ortodoncja w Poznaniu

ortodoncja

Zdrowe zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech, to jeden z ważniejszych wyznaczników atrakcyjności. Zarówno w kontaktach towarzyskich, jak i zawodowych, może odgrywać bardzo ważną rolę. Z pomocą osobom pragnącym poprawić jakość swojego uzębienia przychodzi ortodoncja. Jest to dziedzina stomatologii, zajmująca się likwidowaniem wad zgryzu, które mają negatywny wpływ nie tylko na fizyczną atrakcyjność.

Zaniedbanie wad zgryzu może stać się bowiem przyczyną zwiększonej podatności na próchnicę, powstawania różnych chorób przyzębia czy zaburzeń mowy. Dlatego warto zlikwidować tę dolegliwość, aby mieć pewność, że złe położenie zębów nie będzie negatywnie oddziaływało na zdrowie w przyszłości.

Aktualnie w ortodoncji stosuje się aparaty stałe oraz ruchome. Pierwsze z wymienionych stanowią podstawowy element skutecznego leczenia, drugie odgrywają wyłącznie wspomagającą rolę. Bardzo często do osiągnięcia maksymalnej poprawy wyglądu zgryzu lekarz ortodonta korzystać musi również z innych dyscyplin stomatologicznych, takich jak protetyka bądź chirurgia.

Leczenie ortodontyczne przeprowadzane jest zazwyczaj między 9 a 14 rokiem życia pacjenta, jednakże nie występują żadne przeciwwskazania, aby rozpocząć je wcześniej czy później.

W naszym gabinecie stomatologicznym macie Państwo możliwość skorzystania z usług
profesjonalnego oraz doświadczonego ortodonty. Przy jego pomocy może poprawić się jakość Państwa uzębienia oraz Państwa samoocena.

Zapraszamy do odwiedzenia gabinetu w Poznaniu bądź też do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty.