Implantologia

Trwałe implanty zębowe

implantologia

W dzisiejszych czasach utrata zęba nie jest już problemem, z którym nie można sobie poradzić. Nowoczesna stomatologia i protetyka dają możliwość przywrócenia pięknego uśmiechu w każdym przypadku. Jest to osiągalne dzięki implantom, które zwane są także wczepami kostnymi.Implanty zębowe umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy, dzięki czemu skutecznie zastępują one korzeń zęba oraz mogą służyć jako podstawa do późniejszego leczenia protetycznego.

Implanty wykonywane są z tytanowych elementów. Stanowią najbardziej zbliżone do naturalnego rozwiązanie, pozwalające na uzupełnienie braków w uzębieniu ? zarówno w sytuacji pojedynczych zębów, jak też przy ich całkowitym braku. Co istotne, implanty wstawiać można między dwa zdrowe zęby bez konieczności ich naruszania.

Osoby z Poznania i okolic, pragnące rozpocząć leczenie, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego. Podczas zabiegów stosujemy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu są one całkowicie bezbolesne.

Po wykonaniu zabiegu wstawienia implantów, nasi pacjenci mogą liczyć na specjalną opiekę. Podczas regularnych kontroli ? co trzy miesiące bądź pół roku, lekarz sprawdza czy implanty nie poluzowały się i nie powodują jakichkolwiek zmian w dziąśle.

W większości przypadków, osoby decydujące się na wszczepienie implantów mogą mieć pewność, że uzupełnione uzębienie będzie im służyć do końca życia.

Uwaga: przystąpienie do leczenia przy użyciu implantów, uzależnione jest od kilku warunków – nie każdy będzie mógł z niego skorzystać od razu. Tak jak w przypadku każdej innej metody leczenia, istnieją przeciwwskazania z powodu których implanty zębów nie mogą być wstawiane. Do tych szczególnie istotnych należą ciężkie choroby psychiczne, choroby układowe, zaburzenia hematologiczne czy też zaawansowana cukrzyca. Przed zabiegiem pacjent musi również wyleczyć wszelkie stany zapalne jamy ustnej oraz próchnicę.